Okruszyny (ψιχίων)

Wspaniałe są te momenty życia,kiedy Bóg zdaje się karmić nas wszystkim co dobre,aż do obfitości. Życie jednak potrafi się ułożyć dość niespodziewanie i zdarzają się też takie sytuacje, w ktorych można odnieść wrażenie, jakby inni dostawali lepiej i więcej,a my byśmy byli skazani na ochłapy. W dzisiejszej Ewangelii Bóg ukazuje cudowność rzeczy małych. Syrofenicjanka mówi o okruszynach, które zjadają psy pod stołem swych panów. W tych małych cząstkach też potrafi objawić się Boża chwała. Okruszyny – ψιχίων mają swą bazę językową w wyrazie ψάλλω, co znaczy: śpiewać, grać na instrumentach. Stąd też mamy Psalmy. Zanim poprosimy Jezusa o wielkie przełomy w życiu, warto dostrzec Boską obecność w tym co niepozorne. Jak Pisze św. Paweł:  „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was”. (1Tes 5, 18).

Jedna myśl w temacie “Okruszyny (ψιχίων)

  1. Kiedy ma się poczucie rozsypanego życia i stoi się na zgliszczach, które przyniosły własne decyzje możnaby się załamać… A jednak… się żyje… I pojawia się pytanie: co to za okruszyny karmią te nowe oznaki życia..
    Boże Słowo, stwarzające miłością… Często nawet nie rozpoznane, a jednak działające ukryte cuda. Wystarczy wciąż na nowo przypominać sobie, że żyjesz, bo On chce, byś żył…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s