Zbudzili Go

Mk 4,38

On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Sytuacja na łodzi jest tragczna i komiczna. Wicher i jezioro, jak się na koniec dowiemy, posłuszne swemu Panu i kołyszą Go do snu. Podczas gdy wysokie fale napełniają uczniów lękiem o życie. W panice budzą Jezusa.


Tu dowiadujemy się wszystkiego. To nie Pan usnął. Usnęła wiara uczniów. Pan nigdy nie śpi. On zawsze czuwa nad sytuacją, nad nami. Pana nie trzeba budzić. On nigdy nie usypia. Potrzeba budzenia naszej wiary. To wiara usypia.


Kiedy nabiera się nam woda do butów, a napór wydarzeń uderza w łódź naszego życia, jest to znak, że Pan czuwa nad nami i budzi nas z największego niebezpieczeństwa. A jest nim utrata wiary w obecność Pana.

Fale zalewały uczniów. Nam się też raz po raz przyda zimny prysznic.

2 myśli w temacie “Zbudzili Go

  1. Powinniśmy szukać Jezusa zawsze czyli także w spokojnych momentach życia, a nie tylko w momentach wielkiego zagrożenia, kiedy popadamy w panikę. Jeżeli wytrwale pogłębiamy wiarę na modlitwie i dzieleniu się jego słowem, to i w trudnych momentach odczujemy jego obecność.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Pomyślałam o tym, że wspaniałe byłoby spać w tej łodzi razem z Jezusem zamiast zamartwiać się wraz z uczniami. Odpoczywać po trudach dnia przy Nim oznacza mieć wiarę, która jest zaufaniem po kres szaleństwa, bo nie zważa się na żadne wichry i burzę. Jest się w końcu przy boku Tego, przy którym nic mi się nie może stać. Już dawno myślę o tym, że przecież przy Ewangelii, przy Slowie trzebaby odpoczywać, a często ten czas spędzony na modlitwie staje się polem walki i to – o zgrozo- w imię Ewangelii. Tak czesto z ambon słychać o walce, przekraczaniu siebie i trudzie wiary, że wpada się w taką mentalność „zaciśniętych zębów dla Jezusa” Pytanie czy On wymaga tego typu walki, czy po prostu zdania się na Niego. Wybieram wiarę, która pozwala mi ufać miłością do Jezusa i odpoczywać w cieniu Najwyższego. Mam dość katolicyzmu „zaciśniętych zębów”.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s