Prawo Pana

02.02.2020

Καὶ ὅτε ἐπλήσθησαν αἱ ἡμέραι τοῦ καθαρισμοῦ αὐτῶν κατὰ τὸν νόμον Μωϋσέως, ἀνήγαγον αὐτὸν εἰς Ἱεροσόλυμα παραστῆσαι τῷ κυρίῳ, καθὼς γέγραπται ἐν νόμῳ κυρίου ὅτι πᾶν ἄρσεν διανοῖγον μήτραν ἅγιον τῷ κυρίῳ κληθήσεται,

I gdy wypełniły się dni oczyszczenia ich według prawa Mojżesza, zanieśli Je do Jerozolimy by postawić przy Panu, jak jest napisane w Prawie Pana, że wszelkie męskie otwierające łono, święte dla Pana będzie nazwane.

Trzykrotnie w tych dwóch wersetach pojawia się Pan. Łukasz rozróżnia to, co dotyczy prawa Mojżesza (tutaj zwyczaje, przepisy dotyczące czasu okołoporodowego) i to, co dotyczy Prawa Pana. Pod tym prawem, Słowem Boga jest jego Syn. Syn wypełnia Prawo. Wypełnia sobą jak światłem, wypełnia oddaniem się Ojcu.

On jest Barankiem ofiarowanym na oczyszczenie z grzechów. Józef i Maryja przynoszą do świątyni Tego, którego krew kiedyś popłynie na odpuszczenie grzechów. I wtedy będziesz mógł spokojnie spojrzeć w każdą śmierć, gdyż za jej woalem zobaczysz ŻYCIE.

Z nadzieją na wiosnę…

Jedna myśl w temacie “Prawo Pana

  1. Ofiarowanie Baranka wciąż trwa. W każdej Eucharystii Jezus daje mi siebie – swoje Ciało i Krew. Oczyszcza i zbawia, daje Życie i wzmaga Miłość, bym mogła Mu służyć dniem i nocą – zarówno, gdy pozwala chodzić w blasku Jego Słowa jak i wtedy, gdy się przedzieram przez mroki trudnych ofiarowań.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s