Dziwić się (thaumadzó)

5.02.2020 r., Mk 6, 1-6

καὶ ἐθαύµαζεν διὰ τὴν ἀπιστίαν αὐτῶν.

I dziwił się z powodu ich niewiary. Mk 6,6

To niemożliwe, że Bóg wkracza w dzieje świata w tak małej wioseczce, którą jest Nazaret! Ta mieścina nie jest wymieniona w żadnym starożytnym spisie. A Jezus? Przecież to zwykły chłopak, dopiero co stał się pełnoletni, jest znany przez wszystkich. Jest zbyt zwyczajny, i kto w całej Galilei uwierzy, że Mesjasz wyłoni się spośród jego mieszkańców? Nieprawdopodobne, żeby królestwo Boże przyszło w tak niepozorny sposób.

Jak widać człowiek jest tak niezwykłym stworzeniem, że sam Bóg się dziwi. Najtrudniej odkryć Boże działanie w człowieku, którego się zna.

Jedna myśl w temacie “Dziwić się (thaumadzó)

  1. Na dnie naszego serca też się może zadomowić przekonanie, że Chrystus to Bóg „oswojony”, taki nasz, przewidywalny. Codziennie przecież z Nim rozmawiamy, wiemy, czego od nas oczekuje i to, że „za dobre wynagradza a za złe karze”. Tak wiele już o Nim wiemy, tak się do niego przyzwyczailiśmy, że pozostajemy niedowierzający, zablokowani na to, czym gotów nas zaskoczyć. A przecież On jest wciąż Nowy. Nowe jest Jego Słowo, nowa jest Jego Miłość i pragnienie obdarowywania.
    „ Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma./…/ Kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał”. (por. Mk 10, 40-41). Kogo ja przyjmuję w Jezusie?
    Panie, proszę Cię, strzeż mnie przed skostniałą pobożnością, udzielaj mi wiary prostej, ciągle nowej, świeżej, otwartej z ufnością na Twoją nowość, na…cuda.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s