Da nam

Da nam, że z mocy nieprzyjaciół wyrwani, służyć Mu będziemy bez trwogi, w pobożności i sprawiedliwości przed Nim po wszystkie dni nasze”. (Łk 1,74-75)

Nie musisz sie bać skąd weźmiesz siłę, aby służyć Bogu. Nie musisz stawać na palcach, aby Mu zaimponować. On tego nie chce. Skąd ta pewność? Z dzisiejszej perykopy.

Bóg sam zapowiada, że nasza służba, nasz brak lęku, nie będą pochodzić od nas, z naszej wewnętrznej siły, z naszej pracy nad sobą. To będzie dar od Boga. To On da nam pobożność, sprawiedliwość i odwagę, aby Mu służyć. To On wyrwie nas z mocy nieprzyjaciół. To On nauczy nas jak służyć Jemu i ludziom nie zważając na nieprzychylne oceny. To On odsunie nasz lęk przed niezrozumieniem, odrzuceniem, wyśmianiem. To Bóg pozwoli nam trwać przy Nim po wszystkie dni nasze.

To On „da nam, że z mocy nieprzyjaciół wyrwani, służyć Mu będziemy bez trwogi, w pobożności i sprawiedliwości przed Nim po wszystkie dni nasze”.

Czy pozwolisz Mu na to? Czy masz odwagę zaufać Mu? Czy dasz się pokierować Bogu? Odwagi. On wie co jest dla Ciebie najlepsze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s