Uzdrowiony (ἐσῴζοντο esodzonto)

I gdzie tylko wchodził do wiosek lub miast lub pól, na rynkach kładli asteników i przyzywali Go, aby chociaż frędzla płaszcza Jego się dotknęli, i którzy dotknęli Go, zostali zbawieni. (Mk 6,56)

καὶ ὅπου ἂν εἰσεπορεύετο εἰς κώμας ἢ εἰς πόλεις ἢ εἰς ἀγρούς, ἐν ταῖς ἀγοραῖς ἐτίθεσαν τοὺς ἀσθενοῦντας καὶ παρεκάλουν αὐτὸν ἵνα κἂν τοῦ κρασπέδου τοῦ ἱματίου αὐτοῦ ἅψωνται· καὶ ὅσοι ἂν ἥψαντο αὐτοῦ ἐσῴζοντο.

Często Pan Jezus uzdrowienie fizyczne potwierdzał słowami: Twoja wiara cię ocaliła, uzdrowiła. Jego Imię ma w Sobie nie tylko z liter, ale z miłości, moc zbawienia człowieka. Jahwe jest Zbawieniem.

Dlatego zwykły dotyk Jezusa nie ma nic z tzw. bioenergoterapii, tam raczej jest “agapoterapia”. Miłość zbawia i ocala. Jak pisał Gabriel Marcel: “Kochać kogoś, to mówić mu: Ty nie umrzesz”. Mogę dopisać – “gdyż zostaniesz zbawiony”.

Zostaniesz zbawiony jednym dotykiem spojrzenia.

Jedna uwaga do wpisu “Uzdrowiony (ἐσῴζοντο esodzonto)

  1. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go poznano….prosili Go, żeby choć frędzli u Jego płaszcza mogli się dotknąć. Rozpoznawać Jezusa w codziennym życiu i Go dotykać, czyli doświadczać Jego obecności to droga do uzdrowienia

Komentarz